مشاور منابع و امور انسانی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از ثبت نام بن خرید کتاب برای کتابداران فعال در نهادها و سازمان‌های فرهنگی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ستاد خبری بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، نیکنام حسین‌پور مشاور منابع و امور انسانی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره تخصیص بن کتاب به کتابداران سازمان‌ها و نهادهای فرهنگی گفت: سازمان‌ها و نهادهایی که در حوزه کتاب و کتابخوانی فعالیت دارند، می‌توانند با مراجعه به دفتر امور مالی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نسبت به این کار اقدام کنند.

وی افزود: البته سهم معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تا سقف ۳۰ درصد است و با توجه به مشارکت نهادها و سازمان‌های همکار در کتابخوانی، یارانه خرید کتاب صادر می‌شود. این فرصت مناسبی برای نهاد کتابخانه‌های عمومی، کتابخانه‌های شهرداری و کتابداران این نهادهاست تا از یارانه ارایه شده در این بخش به منظور آشنایی کتابداران با آخرین دستاوردهای حوزه نشر و تجهیز کتابخانه‌ها به منابع جدید اقدام کنند.

شاور منابع و امور انسانی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: نهادها و سازمان‌های همکار در حوزه کتاب و کتابخوانی می‌توانند از تاریخ ۵ اردیبهشت ماه با مراجعه به امور مالی معاونت امور  فرهنگی ثبت نام خود را آغاز کنند.

بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با شعار «فردا برای خواندن دیر است...» از ۱۵ تا ۲۵ اردیبهشت در مجموعه نمایشگاهی شهرآفتاب برگزار می‌شود. مجموعه شهر آفتاب در اتوبان خلیج فارس، روبه روی حرم مطهر امام خمینی (ره) قرار دارد.