همایون امیرزاده مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی از اختصاص یارانه خرید کتاب به سازمان بهزیستی کشور در راستای اجرای تفاهم نامه همکاری میان معاونت امور فرهنگی با این سازمان خبر داد و گفت: سال گذشته تفاهم نامه همکاری میان معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان بهزیستی کشور به منظور ترویج و تعمیق کتابخوانی به امضاء رسید و یکی از بندهای این تفاهم نامه به موضوع تخصیص ساعت کتاب  و کتابخوانی در مهد کودک ها اختصاص داشت.

مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی همچنین از تخصیص فرصت و ساعت کتابخوانی در مهدکودک ها خبر داد و گفت: از تیر ماه 1395 این طرح وارد فاز اجرایی می شود و به مهد کودک های برگزیده در اجرای این طرح، درجه و لوح تقدیر از سوی معاونت امور فرهنگی اعطا خواهد شد

وی افزود: از همین رو در ایام برگزاری نمایشگاه کتاب تهران تخفیف 50 درصدی به کتابخانه های مهدکودک ها ارایه می شود تا نسبت به تجهیز کتابخانه های خود برای مربیان و کودکان در مهدها اقدام کنند. امسال این طرح برای سه استان تهران، قم و البرز در نمایشگاه کتاب تهران اجرا می شود.
مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی همچنین از تخصیص فرصت و ساعت کتابخوانی در مهدکودک ها خبر داد و گفت: از تیر ماه 1395 این طرح وارد فاز اجرایی می شود و به مهد کودک های برگزیده در اجرای این طرح، درجه و لوح تقدیر از سوی معاونت امور فرهنگی اعطا خواهد شد.
امیرزاده در پایان خاطرنشان کرد: طرح تجهیز کتابخانه های مهدهای کودک صرفا به نمایشگاه کتاب منحصر نخواهد بود و در هفته کتاب نیز این طرح ادامه خواهد داشت.