خانه کتاب خبر داد؛ با گذشت حدود دو هفته از اجرای طرح «تابستانه کتاب» ۱۵۷ هزار و ۶۱۱ نسخه کتاب از سوی ۶۵ هزار و ۵۷۸ نفر خریداری شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی خانه کتاب، طرح «تابستانه کتاب» که با شعار «فراغتی و کتابی» در بازه زمانی یک ماه از ۱۶ تیرماه آغاز شده است و تا ۱۵ مردادماه ۹۵ در سطح کشور اجرا می‌شود، با استقبال کتابفروشی ‌ها و کتابخوان‌های شهرهای بزرگ و کوچک کشور همراه شده است.

بر اساس این گزارش، استان‌های تهران، اصفهان، خراسان رضوی، خوزستان، قم، گیلان، آذربایجان شرقی، کرمانشاه، مازندران و فارس تاکنون از بین ۳۱ استان مشارکت کننده در این طرح، جزو ۱۰ استان پرفروش بر اساس کتاب شناخته شده‌اند.

همچنین کتابفروشی‌های «شهر کتاب مشهد»، «نمایشگاه و فروشگاه کتاب محام» اهواز، «رشد» اهواز، «کتاب آبان» مشهد، «کمال اندیشه» تهران، «کتاب شهر» کرمانشاه، «شهر کتاب ساری»، «فرازمند رشت»، «دهکده کتاب» اراک و «نمایشگاه کتاب کودک» تهران تاکنون از بین ۴۸۱ کتابفروشی فعال در طرح «تابستانه کتاب» جزو پرفروش‌ترین کتابفروشی‌ها بر اساس کتاب در سطح کشور  هستند.

بر اساس همین گزارش، کتاب‌های «من پیش از تو» انتشارت آموت، «بیشعوری» انتشارات تیسا، «ملت عشق» انتشارات ققنوس، «ارتباط بدون خشونت» اختران، «داستان خرس‌های پاندا» انتشارات شمشاد، «پس از تو» انتشارات آموت، «شازده کوچولو» انتشارات نگاه و «هنر شفاف اندیشیدن» انتشارات چشمه در صدر پرفروش ترین کتاب‌ها در طرح تابستانه کتاب هستند.

در طرح «تابستانه کتاب» کتاب‌های عمومی از ۲۰ درصد تخفیف و کتاب‌های کودک و نوجوان از ۲۵ درصد تخفیف برخوردار می‌شوند.