رزیتا غفاری بازیگر در خصوص میزان مطالعه شخصی اش اظهار داشت: در دوران جوانی خیلی کتاب می خواندم. به این صورت که کتاب یک نویسنده را در چند انتشاراتی مختلف می خواندم. از زمانی که جذب بازار کار شدم، کتاب های رمان و تاریخی جایشان را با کتاب های سینمایی عوض کردند...
وی ادامه داد: زمان مطالعه ام با خواندن روزنامه ها و مجلات پر شد. چون گرفتار بودم و اوقات فراغت نداشتم، میزان مطالعه ام کمتر شد. الان هم اگر مطلب آموزنده ای ببینم، مطالعه می کنم.
غفاری در خصوص علاقه مندی مردم به کتابخوانی اظهار داشت: به دلیل کمبودمطالعه حتی سطح گویش مردم هم پایین آمده است. از زمانی که فضای مجازی رشد پیدا کرده، در محاوره عادی افراد هم مشکل وجود دارد.
این بازیگر در خصوص کتاب های مورد علاقه اش اظهار داشت: کتاب های روانشناسی خیلی دوست داشتم. در رمان کتاب های الکساندر دوما را می پسندم، در هر دوره ای نگرشم به کتابخوانی عوض می شد و از کتاب هایی جدید خوشم می آمد.
وی درباره چگونگی ایجاد میل افراد به کتابخوانی، عنوان کرد: در خانواده من کتابخوانی اجباری بود و این میل از خانواده شکل می گیرد. وقتی خانواده کتابخوان باشد، کودک هم کتابخوان می شود. کتاب های من خطی بودند و از پدربزرگم به من ارث رسیده بود.