نماز جمعه خط  مقدم سفیران کتاب

مراسم تجلیل از سفیران کتاب شهرستان نجف آباد در نماز جمعه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار   مرکز نون والقم جمعه 2/11/94 مراسم تجلیل از جهاد گران و سفیران کتاب شهرستان نجف آباد با حضور امام جمعه محترم شهرستان حضرت حجت الاسلام حسناتی  در میعادگاه نماز جمعه برگزار شد.

مردم مجاهد و ایثار گر نجف آباد  از سالهای قبل انقلاب و سالهای دفاع مقدس و امروزه در صحنه مبارزه با جریان های تکفیری همیشه خوش درخشیده اند و با تربیت فرزندان متعهد٬ دِین خود را به اسلام و انقلاب ادا نموده اند. امروز در جبهه جنگ نرم و مبارزه با تهاجم فرهنگی به حضور نیرو هایی توانمند بیش از پیش احتیاج است. جوانان و نوجوانانی که با جنبش های فرهنگی خود٬ بر اساس منویات مقام معظم رهبری  و تکیه بر سلاح کتاب و قلم توانسته اند طرح ملی معرفی کتاب را در فضای معنوی سیاسی نماز جمعه اجرایی کنند. سفیران کتاب شهرستان نجف آباد، جوانانی که تعهد و تخصص خود را وامدار حضور و رشد در موسسه سرلشکر شهید حاج احمد کاظمی هستند؛ با کمک٬ حمایت و درایت امام جمعه محترم شهرستان توانستند طرح جمعه های کتاب را پایه ریزی و اجرا کنند. این طرح بحمدالله توانست در سطح ملی مطرح شده و حتی در بیانات اخیر مقام معظم رهبری  بعنوان یک دغدغه ایشان مطرح شده و از مجریان و مبتکران این طرح تشکر بعمل آید.

"یک مسئله در همین سبک زندگی و عادات و روشهای خوب زندگی، مثلاً حالا کتاب‌خوانی [است‌]. البتّه در این گزارشی که فرمودند، یک اشاره‌ای به این معنا هست، منتها این خیلی مهم است که ما مردم را، جوانها را وادار کنیم به کتاب‌خوانی. کتاب خواندن خیلی مهم است؛ کتاب خوب را هم معرّفی کنید. حتّی بنده تصوّر میکنم -حالا البتّه این را باید آقایانی که مسئول هستند، جوانبش را بررسی کنند- و فکر میکنم خوب است که محلهای نماز جمعه، مرکز نمایش کتابهای خوب و کتابهای روز و کتابهای مطلوب باشد؛ که بیایند ببینند این کتابها هست، اگر میخواهند از همانجا یا از جای دیگر تهیّه کنند. مردم را وادار کنیم به کتاب‌خوانی؛ نخبگان را وادار کنیم به تولید کتاب؛ اینها یک چیزهایی است که لازم است. خب، این برخی از این مسائل بود."  بیانات آقا در دیدار با ائمه جمعه کشور 14/10/94

به جرات می توان گفت در پنج سال اخیر سرانه مطالعه مردم نجف آباد افزایش یافته است و حتی در طرح ها و مسابقات کشوری کتاب و کتابخوانی این شهرستان رتبه اول را مثل همیشه به خود اختصاص دهد. به پاس زحمات مخلصانه این جوانان مومن و انقلابی مراسم تجلیل و اهدا جوایز با حضور امام جمعه شهرستان نجف آباد و خادمین نماز جمعه در تاریخ ۲/۱۱/۹۴ برگزار شد‌.