نمایشگاه موضوعی کتاب با محوریت شخصیت امام رضا(ع) همزمان با سالروز ولادت این شخصیت جهان اسلام، در کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد برپا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی کتابخانه حسینیه ارشاد، نمایشگاه موضوعی کتاب با محوریت شخصیت امام رضا(ع) همزمان با روزهای دهه کرامت و سالروز ولادت این شخصیت جهان اسلام، در کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد برپا می شود.

حضرت امام رضا علیه السلام شب جمعه یازدهم ذی القعده در سال ۱۴۸ هجری در مدینه طیّبه به دنیا آمدند. پدر بزرگوار آن حضرت، امام هفتم شیعیان موسی بن جعفر علیه السلام و مادرشان بانویی به نام امّ‌البنین بود که نام های تکتم یا نجمه هم در تاریخ برای وی ذکر شده است.

کنیه حضرت «ابوالحسن» است و چون حضرت امیر علیه السلام ابوالحسن خوانده می‌شود، حضرت رضا علیه السلام به ابوالحسنِ ثانی ملقب شده‌اند، ولی مشهورترینِ القاب ایشان، رضا است. حیات ایشان هم زمان با خلافت خلفای عباسی بود که سختی‌ها و رنج بسیاری را بر امام روا داشتند و سرانجام در سن ۵۵ سالگی به دست مامون عباسی به شهادت رسیدند.

کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد برای بزرگداشت میلاد هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت، نمایشگاهی از منابع مرتبط موجود با شخصیت ایشان را در یکشنبه ۲۴ مرداد از ساعت ۹ تا ۱۹، در محل این کتابخانه عمومی واقع در خیابان دکتر شریعتی برگزار می کند.

بازدید از این نمایشگاه برای عموم آزاد است.